Vijesti
GRADONAČELNIK VUKOVIĆ KAŽNJAVA ŠKOLE U PODGORICI: Sad se sjetio da naplaćuje dugove za vodu
Podgoričke srednje i osnovne na početku školske godine sačekalo je neugodno iznenađenje. Naime, lokalna samouprava, kojom rukovodi funkcioner DPS Ivan Vuković, naplaćuje školama dugove za vodu, čime bukvalno pokušava da oteža njihov rad u trenutku kada su đaci tek sjeli u klupe nakon letnjeg raspusta. Isto tako, ova odluka dolazi u trenutku kada se rukovodstva škola trude da organizuju rad u vremenu korone i kada je svaki evro važan za funkcionisanje školskog sistema.
Takođe, to su, uglavnom, dugovi koje je napravila prethodna uprava, jer su smjene u školama uslijedile tek sredinom i krajem jula.
Jasno je da se ovdje radi i političkoj igri, pa čak i osveti gradonačelnika Ivana Vukovića, koji je i potpredsjednik DPS, novim rukovodstvima škola za to što su smijenjeni njegovi partijski drugovi i drugarice, koji su očigledno pravili ogromne dugove, koji njima nisu stizali na naplatu.
Vukovića ne interesuje što će na ovaj način biti oštećena i djeca i što bi novac koji skida sa računa školama, mogao biti iskorišćen za poboljšanje uslova u školskim ustanovama.
Javna je tajna da su dugovi u pojedinim školama, po raznim osnovama, koje su ostavile prethodne uprave koje su činili ljudi bliski DPS ili čak i funkcioneri te partije, ogromni. Imamo saznanja da će uskoro na vidjelo izaći te nepravilnosti u radu, dugovi i nenamjensko i nezakonito trošenje novca od strane smijenjenih direktora.
Kako god, ovaj potez gradonačelnika Vukovića samo će dodatno uzdrmati DPS, koji ionako bilježi veliki pad u Podgorici i on dolazi u trenutku kada se polako zauzimaju pozicije za lokalne izbore u Glavnom gradu.
-
Politika4 days agoVučić će „rešiti“ to sa Turcima u Crnoj Gori
-
Politika3 days agoMandiću akcije SDT-a poslužile da Spajića i Bečića stavi pod kontrolu i učini nebitnim
-
Politika2 days ago“USTAŠE“, „BALIJE“, „ŠIPTARI”, A SAD TURCI: Kako Beograd izmišlja neprijatelje Crnoj Gori
-
Društvo4 days agoNENAUČNA REVIZIJA ISTORIJE: PES namjerava da briše „nasilnu“ iz aneksije kako bi na kraju dao i legitimitet Podgoričkoj skupštini
-
Politika5 days agoIznenađeni i uvrijeđeni
-
Politika16 hours agoNije sve u foliranju, ima nešto i u prolaznosti