Vijesti
Joanikije: Došlo je vrijeme da se sagradi saborni hram u Kolašinu

Dodao je da je more krvi proliveno za oslobođenje Kolašina i da misli da je upravo zbog te činjenice crkva u ovom gradu posvećena Svetom Dimitriju
Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije kazao je danas, nakon liturgije na Mitrovdan u crkvi Svetog Dimitrija u Kolašinu, da je došlo vrijeme da se u tom gradu sagradi saborni hram.
On je rekao da je postojeći hram postao “mali za Kolašin i da je došlo vrijeme da se u Kolašinu sagradi saborni hram”.
“Sigurno će i opštinske vlasti to shvatiti pa će odrediti lokaciju na dostojnom mjestu u gradu za saborni hram. Ako to ne shvate, nije dobro za njih”, poručio je Joanikije prenijela je Mitropolija.
Dodao je da je more krvi proliveno za oslobođenje Kolašina i da misli da je upravo zbog te činjenice crkva u ovom gradu posvećena Svetom Dimitriju.
“Za spomen tih junaka, koji su izginuli ovdje prilikom oslobađanja Kolašina od tuđina nsigurno je podignut i ovaj hram”, kazao je mitropolit Joanikije.

-
Svetosavska sekta1 day ago
ZDRAVA EKONOMSKA LOGIKA: Podrška odnarođenim vlastima u Crnoj Gori i Srbiji donijela ogromne prihode tzv. SPC
-
Ekonomija3 days ago
NOVI SVJETSKI SUKOB: Rat tarifa pogodio i pingvine
-
Ekonomija2 days ago
SLUČAJ VELIKA PLAŽA (1): Za ozbiljnog investitora potrebna ozbiljna država
-
Svetosavska sekta3 hours ago
AMFILOHIJE: Vučić i njegovi crnogorski „Ćaciji“ moraće da odgovaraju pred bogom i narodom za višestruku izdaju!