Vijesti
URA bez konkretnog odgovora na inicijativu DF-a: “Prioritet nam je Tužilački savjet”

Građanski pokret URA, kao i do sada, učestvovaće u svim razgovorima koji imaju za cilj unapređenje političke situacije, kvaliteta života građana i ubrzanu integraciju Crne Gore u Evropsku uniju, saopštio je danas izvršni direktor ove stranke Zoran Mikić odgovarajući na zahtjev DF-a sa posljednjeg sastanka parlamentarne većine održanog u ponedjeljak.
On je apostrofirao, kao što su naglasili iz URE na tom istom sastanku, da prioritet za njih u ovom trenutku jeste izbor preostalih članova Tužilačkog savjeta.
„Kao što svi znamo borba protiv organizovanog kriminala i korupcije niti napredak na putu ka EU ne može dobiti puni smisao bez reformisanog tužilaštva što sa svih adresa potvrđuju i naši međunarodni partneri“, poručuje Mikić.
Kaže da je izbor Tužilačkog savjeta društveni, državni i politički prioritet i da u URI smatraju neodgovornim prema građanima a i prema međunarodnim partnerima da se njegov izbor uslovljava izborom nove Vlade.

-
Svetosavska sekta23 hours ago
ZDRAVA EKONOMSKA LOGIKA: Podrška odnarođenim vlastima u Crnoj Gori i Srbiji donijela ogromne prihode tzv. SPC
-
Ekonomija3 days ago
NOVI SVJETSKI SUKOB: Rat tarifa pogodio i pingvine
-
Ekonomija2 days ago
SLUČAJ VELIKA PLAŽA (1): Za ozbiljnog investitora potrebna ozbiljna država
-
Svetosavska sekta21 mins ago
AMFILOHIJE: Vučić i njegovi crnogorski „Ćaciji“ moraće da odgovaraju pred bogom i narodom za višestruku izdaju!