Društvo
MINISTARKA U FRANCUSKOJ: Specijalisti i subspecijalisti će se usavršavati u Parizu

Crnogorski specijalisti imaće mogućnost da provedu od godinu do dvije staža u Parizu, a subspecijalisti godinu, dogovoreno je na sastanku ministarke zdravlja Jelena Borovinić Bojović sa direktoricom za međunarodnu saradnju najveće bolničke grupe u Evropi AP-HP (Assistance Publique – Hôpitaux de Paris), Florans Veber, saopšteno je iz Ministarstva zdravlja.
Kako su kazali, dogovoreno je da ova grupacija, u okviru koje radi 39 bolnica i koja je uvezana sa šest unverziteta, potpiše memorandum o saradnji sa Kliničkim centrom Crne Gore. To će omogućiti da crnogorski specijalisti provedu od godinu do dvije staža u Parizu, a subspecijalisti godinu.
Jelena Borovinić Bojović počela je radnu posjetu Francuskoj sastankom sa predstavnicima Ministarstva solidarnosti i zdravlja. U ime Vlade Crne Gore, ona je zahvalila na dosadašnjoj pomoći Francuske Crnoj Gori u svim sferama uključujući dragocjenu pomoć tokom pandemije korona virusa.
Sagovornici su razmijenili iskustva u vezi sa epidemiološkom situacijom i procesom vakcinacije protiv korona virusa. U tom kontekstu, naglašena je podrška EU kroz COVAX mehanizam.
U nastavku radne posjete Francuskoj, ministarka zdravlja posjetiće dva francuska medicinska fakulteta i imaće susrete sa eminentnim ljekarima o osiguravanju saradnje posebno u deficitarnim oblastima.

-
Svetosavska sekta1 day ago
METODIJE MITROPOLIT: Napredovao u službi zbog odanosti četništvu i politici „krvi i tla“, tek predstoje operativna prestrojavanja
-
Svetosavska sekta3 days ago
EVROPA DA PREĐE SA FRAZA I FLOSKULA NA DJELA: Ako žele Crnu Goru u EU, moraju konkretno da pomognu protiv militantnog svetosavlja
-
Društvo5 hours ago
„Oslobodilačko“ obesmišljavanje 21. maja
-
Politika2 days ago
Velikosrpska “crna trojka” sabijena u ćorsokak
-
Svetosavska sekta4 days ago
Svetosavski sijači zla u ime velikosrpske mitomanije
-
Politika1 day ago
Od fantazija o „velikom državniku“ do sudbine Slobodana Miloševića