Društvo
NAREDNE SEDMICE: Đukanović u Hrvatskoj, na poziv Milanovića
Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović iduće sedmice dolazi u službenu posjetu Hrvatskoj na poziv predsjednika Zorana Milanovića nakon napetosti u Crnoj Gori zbog ustoličenja mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija koje je popraćeno nasilnim incidentima, javlja Index.hr.
Đukanović će, kako navode, u Zagreb stići u srijedu, 15. rujna, a osim s Milanovićem, sastaće se i sa premijerom Andrejem Plenkovićem i predsjednikom hrvatskog Sabora Gordanom Jandrokovićem.
Crnogorski predsjednik u Hrvatsku stiže nakon što je početkom mjeseca Joanikije ustoličen u istorijskoj crnogorskoj prijestolnici Cetinju, uprkos protivljenju više hiljada demonstranata koji su dva dana držali blokirane ceste prema tom gradu, podsjeća Index.
Đukanović je te događaje nazvao nasilnim ustoličenjem “protivnom volji ogromne većine građana Cetinja i značajnog broja građana Crne Gore“ te „neprimjerenom upotrebom sile protiv mirno okupljenih građana“.
-
Politika3 days agoZa kad ti to treba, Vučko?
-
Politika2 days agoSamo još jedna kalkulacija, samo još jedan promašaj
-
Politika5 days agoNema priče sa folirantima
-
Politika3 days agoKako sadašnji DPS diskredituje ideju za koju se izborio prije 20 godina
-
Ekonomija5 days agoSPLENDID KAO NOVI „BEOGRAD NA VODI“: Regionalni investicioni krugovi, stare veze i pitanja koja niko ne postavlja
-
Politika22 hours agoBOLESNA AMBICIJA POLITIČKOG POLUPROIZVODA: Mujović bi sve da stavi pod kontrolu, a završiće na politikantskom smetlištu