COVID-19
SEKULIĆ: Nije zabilježen nijedan slučaj zaraze COVID-19 infekcijom nakon vakcinacije

Aleksandar Sekulić iz Ministarstva zdravlja kazao je da je prema posljednjim podacima, sinoć do 20 sati vakcinisalo se preko 57 hiljada građana prvom i 27 hiljada drugom dozom vakcine i dodao da Institut za ljekove i sredstva Crne Gore nije zabilježio ni jedan slučaj da se neko zarazio nakon vakcinisanja.
“U prva 24 sata vakcinisalo se oko 10 hiljada građana, u drugom danu oko 10.300, što znači da je za dva dana vakcinisano preko 20.000 građana”, kazao je Sekulić gostujući u Jutarnjem programu TVCG.
Istakao je da imunizacija za sada ide dobro i nada se da će se to nastaviti. Kazao je da nije zabilježen ni jedan slučaj zaražavanja nakon vakcinacije.
“Niko nije prijavio da se zarazio kovidom 19 nakon primanja vakvcine”, kazao je Sekulić.
Istakao je da ni u regionu nije zabilježen ni jedan teži slučaj zaraze i da niko nije hospitalizovan zbog korone nakon imunizacije.
Do sada je Institutu za ljekove i medicinska sredstva prijavljeno oko 273 reakcije na vakcine.
“Prijavljene su reakcije na svaku vakcinu Sinofarm, AstraZeneku i Sputnjik, negdje su iste brojke. Mogu vam reći da od broja prijava, samo 20 njih imalo je srednju ili težu kliničku sliku”, objašnjava Sekulić.
On dodaje da ni jedna osoba nije imala potrebu za ventilacijskom podrškom prilikom hospitalizacije.
“To su obično bili povišena temperatura, oteklina na mjestu uboda, što nije rijetkost i kod drugih vacina”, kazao je Sekulić.
On je najavio još jedan kontingent ruskih vakcina u maju.

-
Politika5 days ago
ODBRANA FOTELJA PO SVAKU CIJENU Kotorski scenario nagovještava skori pad vlasti
-
Politika2 days ago
ZAVRŠNA FAZA URUŠAVANJA „SRPSKOG SVETA“: Ostalo im je samo da dižu tenzije i provociraju sukobe
-
Politika4 days ago
Lojalisti spremni da daju i oko za svog Oskara
-
Ekonomija3 days ago
ANALIZA EKONOMSKOG SRLJANJA SPAJIĆEVE VLADE: Milojko, Milojko, zašto ti je tako veliki nos?
-
Politika3 days ago
U kandžama foliranja
-
Politika14 hours ago
STUDENTI, CRNOGORCI, MARSOVCI Šizoje došao do kraja puta, definitivno je oličenje najveće regionalne opasnosti