Vijesti
KORDIĆ: Izvještaj EK okrenut viziji da Crna Gora bude prva sljedeća članica EU

Glavna pregovaračica Crne Gore sa Evropskom unijom Zorka Kordić kazala je da je Izvještaj Evropske komisije motivišući i izbalansiran, te da odražava partnerski odnos naše države i EU i svega onoga što je vizija Vlade.
– Analiziraćemo svaki dio izvještaja
– Ovaj izvještaj reflektuje sve što smo planirali strateškim planom – navela je ona na konferenciji za medije, ističući da će analizirati svaki dio dokumenta.
Ona je kazala i da u ovom procesu učestvuju Clada, parlament, pravosuđe – sve tri grane vlasti.
– Ako pogledamo funkcionisanje Skupštine – unaprijeđena je transparentnost. Suštinska poruka izvještaja je da nam je potreban politički dijalog – naglasila je Kordić.
Prema njenim riječima, u ovom Izvještaju je snažno naglašeno da Crna Gora slijedi vanjsku politiku EU, te da vladavina prava i njena reforma ostaju u srcu ovog procesa.
– Ono čemu Crna Gora teži jeste da se broj preostalih zadataka drastično smanji – naglasila je Kordić.
Saglasna je da je ovaj dokument okrenut ka budućnosti, odnosno viziji da Crna Gora postane prva sljedeća članica Evropske unije.
– Važno je što u ovom izvještaju nema ocjene nazadovanja – poručila je ona, dodajući da je najvažnije da imamo sveobuhvatan dijalog svih aktera koji će dovesti do članstva u EU.

-
Politika4 days ago
OPRAVDANA NERVOZA U BIA: Poslušnici u Crnoj Gori već razmišljaju kako poslije Vučića
-
Politika4 days ago
LICEMJERJE AMERIČKE DIPLOMATIJE: “Zlonamjerni akteri” sad su poželjni partneri
-
Društvo2 days ago
Nije Mandić kriv
-
Politika2 days ago
Izgubljen, skroz
-
Društvo2 hours ago
Džaba ste masovno otišli u Potočare, kad ste u vlasti sa negatorima genocida
-
Politika1 hour ago
Dok Zapad žmuri na destabilizaciju regiona, Kremlj zadovoljno trlja ruke