Vijesti
SDP: Komandir kordona namjerno gađao Krivokapića šok bombom
Socijaldemokratska partije (SDP) uputila je Savjetu za građansku kontrolu rada policije prijavu zbog nanošenja tjelesne povrede počasnom predsjedniku te stranke i bivšem predsjedniku Skupštine i Parlamentarne Skupštine OEBS-a Ranku Krivokapiću, tokom protesta na Cetinju 5. septembra 2021.godine.
U prijavi se navodi da se Ranko Krivokapić, 5. septembra, poslije šest sati, nalazio sa manjom grupom demonstranata na Trgu Kralja Nikole na Cetinju, a da je u tom periodu, na istom mjestu, desetak njih sjedelo na stolicama iz obližnjeg kafića na udaljenosti preko 15 metara od prvog kordona policije koji je brojao preko 40 pripadnika policije.
– U jednom trenutku, u sredini kordona pojavio se policajac koji je u ruci držao najmanji megafon koji je Krivokapić do tada vidio, iako je bio učesnik na desetine protesta u Crnoj Gori i Srbiji. Očigledno je da se radilo o komandiru kordona koji je stajao na Trgu Kralja Nikole. Podigao je i nešto rekao u taj mini megafon iz kojeg se ništa nije čulo. Odmah po tom činu, taj policajac izvukao je osigurač iz šok bombe, i istom gađao Krivokapića kojom prilikom je zadobio lakše tjelesne povrede u prijedjelu desne i lijeve noge – navodi se u prijavi.
U prijavi se ističe da je jasno propisano da se ta eksplozivna sredstva bacaju na zemlju, a ne na glavu i tijelo pojedinca.
– Nemamo dilemu da je pomenuti policajac prepoznao bivšeg predsjednika Skupštine Crne Gore i da je njegova namjera bila usmjerena da ga trajno onesposobi. Poznato je da takvom upotrebom šok bombe prema glavi mete, mogu nastupiti i smrtne posijedice – napominje se u prijavi.
SDP zaključuje da se u skladu sa svim prethodno navedenim, poziva Savjet da utvrdi identitet komandira koji je u tom vremenskom periodu rukovodio policijskom povrjeđivanju počasnog predsjednika SDP-a, prekoračenju ovlašćenja i upotrebi prekomjerne sile. U suprotnom, to će se smatrati aktom terora vlasti prema svom decenijskom političkom protivniku, odnosno aktu koji je bio politički motivisan.
-
Politika3 days agoZa kad ti to treba, Vučko?
-
Politika2 days agoSamo još jedna kalkulacija, samo još jedan promašaj
-
Politika5 days agoNema priče sa folirantima
-
Politika3 days agoKako sadašnji DPS diskredituje ideju za koju se izborio prije 20 godina
-
Ekonomija5 days agoSPLENDID KAO NOVI „BEOGRAD NA VODI“: Regionalni investicioni krugovi, stare veze i pitanja koja niko ne postavlja
-
Politika23 hours agoBOLESNA AMBICIJA POLITIČKOG POLUPROIZVODA: Mujović bi sve da stavi pod kontrolu, a završiće na politikantskom smetlištu
malicrnogorac
07.09.2021. at 16:29
R.Krivokapić , je sa S.P./lscg/ najbolji politicar od ‘90 naovamo —
Četnicima smeta i bez naredjenja gadosti su bile očekivane…