Vijesti
TROŠE NARODNE PARE: ToMontenegro krije imena konsultanata koje plaća iz džepova građana

Nacionalna avio-kompanija ToMontenegro od marta do danas je ekspertima, čija imena kriju, isplatila gotovo 50.000 eura, otkrio je MANS.
To su podaci do kojih je došla Mreža za afirmaciju nevladinog sektora (MANS), koja je od nacionalne avio-kompanije na osnovu Zakona o slobodnom pristupu informacijama tražila kopije svih ugovora o konsultantskim uslugama, zaključenim s trećim licima od osnivanja do 5. avgusta.
Kompanija je MANS-u dostavila ugovore, ali su imena konsultanata i svi ostali njihovi podaci, uključujući i prebivalište obrisani.
”Ovo je posebno problematično kada su u pitanju nove državne kompanije poput ToMontenegro, gdje ne mogu da stoje opravdanja da se radi o kadru prethodnog sistema, ili praksa koju je novi menadžment naslijedio”, kazao je za Vijesti direktor istraživačkog centra MANS-a Dejan Milovac.

-
Politika3 days ago
OPRAVDANA NERVOZA U BIA: Poslušnici u Crnoj Gori već razmišljaju kako poslije Vučića
-
Svetosavska sekta4 days ago
Promocija Metodija u Vučićevog „lojalistu“
-
Politika5 days ago
Ćutanje na četnizaciju Crne Gore imaće teške posljedice po PES i BS
-
Politika19 hours ago
Izgubljen, skroz
-
Politika2 days ago
LICEMJERJE AMERIČKE DIPLOMATIJE: “Zlonamjerni akteri” sad su poželjni partneri
-
Društvo19 hours ago
Nije Mandić kriv