Vijesti
UPRAVA ZA KATASTAR: Odbijen zahtjev da Cetinjski manastir postane svojina Crkve Srbije
Cetinjska filijala Uprave za katastar i državnu imovinu, kako Pobjeda saznaje, odbila je zahtjev mitropolije crnogorsko primorske (SPC) “za ispravku pogrešno upisanog prava svojine” u listu nepokretnosti br. 915 KO Cetinje na Prijestonicu Cetinje kao neosnovan, kao i zahtjev ove crkve za brisanje Prijestonice iz lista nepokretnosti kao nosioca prava svojine 1/1.
“Upis pravoslavne mitropolije crnogorsko-primorske ili Manastira Svetog Petra Cetinjskog kao nosioca prava svojine 1/1, kao neosnovan”.
Rješenje je potpisala načelnica filijalije Marija Borozan.
Vlada Crne Gore je u ponedjeljak, bez održavanja sjednice, donijela zaključke, a na osnovu Informacije zaštitnice imovinsko-pravnih interesa Bojane Ćirović, u kojima nalaže Upravi za katastar i državnu imovinu da Cetinjski manastir upiše na državu Crnu Goru umjesto Prijestonice Cetinje kao nosioca prava svojine.
-
Društvo3 days agoUBISTVO PAMĆENJA: Kad se ime antifašiste uklanja, na ispitu je savjest i istorijska svijest Crne Gore
-
Društvo19 hours agoLaž je srpski državni interes
-
Ekonomija4 days agoIZ AVIONA VELIKO GRADILIŠTE, NA ZEMLJI NEMA NI VODE NI KANALIZACIJE: Spajićeva bajka i surova realnost Kolašina
-
Politika5 days agoDEMOKRATE SE OFIRALE: Evropa samo demagoško sredstvo, “otpriznavanje” Kosova u srcu
-
Politika19 hours agoMandićev šamar Vučiću, sprema se vra(ne)ški odgovor?
malicrnogorac
16.09.2021. at 18:10
NE prolazi siledzistvo Zdravku i njegovim pravnicima ! Oce na silu da otimaju od postene CG !