Ekonomija
MINISTAR FINANSIJA: Zatvaranje granica zbog koronavirusa bila greška, naučili smo lekciju
Crna Gora neće ponoviti grešku sa zatvaranjem svojih granica kako bi obuzdala koronavirus, jer mora reanimirati svoju ekonomiju koja je zavisna od turizma, rekao je ministar finansija Milojko Spajić.
On je u intervjuu za Blumberg rekao da je pad od 90 odsto prihoda od turizma između januara i septembra štetan.
“Nova Vlada postaraće se da naše granice definitivno ostanu otvorene, ne samo za susjedne zemlje, već i za istočnoevropska tržišta i turiste iz cijelog svijeta. Naučili smo lekciju”, rekao je Spajić.
Prema njegovim riječima, priobalni susjedi Hrvatska i Albanija zadržali su više od polovine iznosa prihoda od turizma koji su ostvarili 2019. godine, jer su ostali otvoreniji za turiste.
Crna Gora je već uklonila sva ograničenja ulaska za stanovnike Evropske unije i desetine drugih zemalja.
Spajić naglašava i da je politizovano i, kako je rekao, prilično loše upravljanje granicama na kraju uništilo izglede za rast u 2020. godini.
Očekuje pad crnogorske ekonomije za 14,2 odsto.
-
Politika4 days agoSpala knjiga na dva „ćacija“
-
Svetosavska sekta3 days agoUlazak u EU ne znači ništa ukoliko crkva Srbije nastavi da djeluje u Crnoj Gori
-
KOLUMNE1 day agoGrađanština kao tihi ubica Crne Gore
-
Društvo2 days agoMIT PROTIV DRŽAVE: Crna Gora nije na meti zato što je slaba, već zato što je opstala
-
Politika7 hours agoPod budnim okom Rusije