Ekonomija
SAVJET CBCG: Produžen moratorijum na kredite

Savjet Centralne banke (CBCG) usvojio je danas izmjenu i dopunu Odluke o privremenim mjerama za ublažavanje negativnih uticaja epidemije zarazne bolesti Covid-19 na finansijski sistem.
Iz CBCG je saopšteno da se prva izmjena Odluke odnosi na produženje trajanja moratorijuma na otplatu kredita za one korisnike kojima je u periodu od 31. marta prošle godine ili kasnije prestao radni odnos kao posljedica negativnog uticaja epidemije zarazne bolesti Covid-19, i to do 31. decembra tekuće godine.
„Usvojena je i izmjena kojom se proširuje spisak prioritetnih djelatnosti u smislu Odluke, odnosno obuhvat korisnika kredita koji imaju pravo na ranije usvojene mjere CBCG, u šta spadaju moratorijum, odobravanje i restrukturiranje kredita uz preferencijalni regulatorni tretman“, rekli su iz CBCG.
Na pomenuti spisak je, kako se dodaje, uključena djelatnost prijema i otpreme putnika i autobusa u drumskom saobraćaju, pod šifrom 5221: Uslužne djelatnosti u kopnenom saobraćaju.
„Savjet je razmatrao i druga pitanja iz svoje nadležnosti“, zaključuje se u saopštenju.

-
Politika5 days ago
EKSKLUZIVNO: Kompromitujući snimak Milatovića iz ”VAR sobe” u rukama Beograda i Moskve!
-
Politika4 days ago
BIA NE MORA DA GA UCJENJUJE: Milatović spreman da žrtvuje ne ”samo” 10 Crnogoraca, već čitavu Crnu Goru i istraži sve Crnogorce
-
Politika2 days ago
Vjera i Arben u istom stroju
-
Politika5 days ago
Da li kandidat ’’Evrope sad’’ zaista dijeli evropske vrijednosti?
-
Politika3 days ago
BEOGRAD I MOSKVA NESTRPLJIVO ČEKAJU ISHOD IZBORA U CG: Pogrešna politika Zapada može dovesti do sukoba u Regionu!?
-
Politika1 day ago
TRIJUMF PATOLOGIJE: Kandidat ”srpskog sveta” kome su crnogorski životi samo statistička greška
-
Politika2 hours ago
Jakov Milatović je stoprocentni četnik!