Vijesti
Milatović: Povećanje zarada dovešće do održivijeg ekonomskog modela

Povećanje zarada u Crnoj Gori dovešće do novog ekonomskog modela – koji je inkluzivniji i održiviji od prethodnog, poručio je ministar ekonomskog razvoja, Jakov Milatović.
“Jedna od bezbroj upečatljivih diskusija na Oxfordu je bila na časovima ekonomske istorije na kojima je profesor Robert Allen predavao, izmedju ostalog, i o razlozima zbog kojih se industrijska revolucija desila baš u Engleskoj, a ne u nekoj drugoj zemlji svijeta”, naveo je ministar na Tviteru.
Jedna od bezbroj upečatljivih diskusija na Oxfordu je bila na časovima ekonomske istorije na kojima je profesor Robert Allen predavao, izmedju ostalog, i o razlozima zbog kojih se industrijska revolucija desila baš u Engleskoj, a ne u nekoj drugoj zemlji svijeta. 1/3 pic.twitter.com/euVzh7vClm
— Jakov Milatovic (@JakovMilatovic) January 4, 2022
Milatović dalje kaže da je profesor u svojoj knjizi “The British Industrial Revolution in Global Perspective”, utvrdio da su razlozi za to bili upravo ekonomski, a ne kulturološki, institucionalni ili neki drugi.
“Naime, odnos visokih plata i niskih cijena energenata, prisutan tada samo u Engleskoj doveo je do primjene tehnoloških inovacija – i na kraju rezultirao izumom parne mašine. Povećanje zarada u CG možda neće dovesti do industrijske revolucije, al sasvim sigurno hoće do novog ekonomskog modela – koji je inkluzivniji i održiviji od prethodnog”, zaključuje Milatović.
U svojoj knjizi “The British Industrial Revolution in Global Perspective”, profesor je utvrdio da su razlozi za to bili upravo ekonomski, a ne kulturološki, institucionalni ili neki drugi. Naime, odnos visokih plata i niskih cijena energenata, prisutan tada samo u Engleskoj…2/3
— Jakov Milatovic (@JakovMilatovic) January 4, 2022

-
Sport3 days ago
ODLASCI VRHUNSKIH SPORTISTA SVE VEĆI PROBLEM: Radi li se dovoljno na razvoju osjećaja pripadnosti Crnoj Gori?
-
Politika5 days ago
VRLINA PODANIŠTVA: Kad je neko rođen da služi
-
Politika3 days ago
Magični Spajke je ponovo na putu
-
Ekonomija2 days ago
CRNA GORA POD PRITISKOM: Dug raste, investicije stagniraju, Brisel traži rezove