Zanimljivosti
REKORDER: Nije se okupao 65 godina – ima bizaran razlog za to
Amu Hadži, 83-godišnji Iranac, nezvanično je najprljaviji čovjek na svijetu jer se nije kupao 65 godina. Razlog za to je – njegov strah od vode, ali i ljubavni jadi
Hadži vjeruje da će da se razboli ako se okupa i zbog tog uvjerenja on se nije kupao više od šest decenija.
Ono što većini u svijetu deluje nezamislivo, njemu je svakodnevica – živi u iranskoj pustinji i hrani se mesom uginulih životinja.
S druge strane, on gleda da iole brine o zdravlju, pa pije dosta vode – čak oko pet litara dnevno. Doduše, iz zarđale konzerve.
Voli i da puši, s tim što, kad mu nestane cigareta koje mu neko pokloni, iz lule udiše suvu kravlju baljegu.
Mještani vjeruju da je slomljeno srce razlog što je Amu Hadži izabrao takav način života. On je navodno doživio ljubavni brodolom u mladosti, pa je od tuge završio kako je završio.
-
Politika5 days agoRAJOV PROJEKAT 2027: Zadržati vlast po svaku cijenu, ideologija je nebitna
-
Politika5 days agoAj, izađi…
-
Politika3 days agoKrešendo političkog primitivizma
-
Politika3 days agoPipun – dostojan Maśin nasljednik
-
Ekonomija4 days agoKRIVIČNO-PRAVNI UGAO: Da li slučaj garaže u Kolašinu prelazi granicu zakonitog postupanja?