Fudbal

SERIJA A: Juventus savladao Udineze, dva gola i asistencija Ronalda

Fudbaleri Juventusa u 2021. godinu ušli su ubjedljivom pobjedom protiv Udinezea kojeg su savladali rezultatom 4:1.

Nakon pola sata igre Kristijano Ronaldo postigao je pogodak za vođstvo Juventusa, a samo je golman Huan Muso spriječio domaće da na odmor odu sa ubjedljivijom prednošću.

Već na početku drugog poluvremena Ronaldo je asistirao Kijezi za vođstvo od 2:0.

U 70. minutu Ronaldo postiže novi pogodak za ubjedljivo vođstvo nakon čega se samo nije znalo kako će izgledati konačan rezultat.

Udineze se nije predavao, napadao je i pogađao okvir gola da bi zatresao mrežu u 90. minutu preko Zegelara.

U trećem minutu nadoknade u strijelce se upisao i Paolo Dibala za konačnih Juventus – Udineze 4:1.

Juventus na petom mjestu na tabeli ima 27 bodova, deset manje od vodećeg Milana, uz utakmicu manje.