ABA: Budućnost rutinski savladala Krku

Published

on

Košarkaši Budućnosti savladali su Krku 70:62 u utakmici 12. kola ABA lige.
Budućnost je dobro otvorila meč i kontrolisala utakmicu do samog kraja. Prvu červrtinu domaći su rijesili su u svoju korist 24:15.
U drugoj četvrtini Budućnost je stala pa je bila bez poena pet i po minuta. Međutim, nije ni Krka prikazala zavidnu igru pa je Budućnost na pauzu pošla sa 11 poena prednosti 35:24
U trećoj četvrtini postignut je 41 poen, Krka je riješila taj period u svoju korist 20:21, Međutim Budućnost je u trećem periodu došla do maksimalne prednosti od 19 poena, 50:31, da bi se u posljednji period ušlo rezultatom 55:45.
U nastavku je vidjena je slična igra kao u trećoj četvrtini gdje je Budućnost meč rutinski privela kraju i zabilježila osmu pobjedu na devet utakmica.
Najbolji kod domaćih bio je Delavale sa 14 poena,  Danilo Nikolić je ubacio 13 a Kobs 12.