Ostali sportovi

SVJETSKA LIGA: Grčka bolji protivnik, cilj ispunjen, slijedi borba za Tokio

Published

on

Dugo se igralo bez golova da bi se u drugoj polovini četvrtine raspucale obje ekope. Na kraju prvog perioda bilo je  3:2 za Grčku.

U našem timu treba istaći golmana Kandića, koji je bio izvaredan i u drugoj četvrtini.

Grčka ja bila mnogo bolja i konkretnija pa je četvrtinu dobila 4:1 a na odmor se pošlo rezultatom 7:3.

Nastavilo se u istom ritmu, naš tim nije ni priprijetio. U posljednjoj četvrtini odigrali smo mnogo bolje ali je bilo nedovoljno.

Na kraju 12:7 za Grčku. U našoj ekipu Ivović se izdvojio sa tri gola, Petković, Perković Ukropina i Matković postigli su po gol.

Joanis Fudulis se istakao kod Grka sa tri pogotka.

Crna Gora se okreče kvalifikacijama za Olimpijske igre od 21. do 28. februara u Roterdamu. Jedan od rivala u grupi će biti upravo Grci.

Pored naše i grčke selekcije, na finalni turnir Svjetske lige ide i Italija, koja je u duelu za treće mjesto bila bolja od Španije rezultatom 9:8.