Svijet
SPECIJALNA TV-EMISIJA NA DAN BAJDENOVE INAUGURACIJE: Voditelj Tom Henks
Američki glumac Tom Henks vodiće specijalnu emisiju koju će glavni američki TV-kanali prenositi 20. januara, na dan inauguracije novoizabranog predsjednika Džozefa Bajdena, objavljeno je danas.
Među gostima Henksa biće Džon Bon Džovi, Džastin Timberlejk i Demi Lovato.
Taj program zbog epidemiološke situacije i iz bezbjednosnih razloga organizuje odbor za inauguraciju umjesto uobičajene svečanosti na dan polaganja zakletve novog predsjednika.
Specijalna emisija “Celebrating America” biće od 20.30 do 22.00 po američkom vremenu prenošena na kanalima ABC, CBS, NBC, CNN i MSNBC, kao i na Jutjubu.
Program je zamišljen i kao “omaž herojima” protekle godine borbe s pandemijom koronavirusa.
Areta Frenklin je 2009. godine pjevala na prvoj inauguraciji Baraka Obame. Tada su nastupali i Brus Springstin, Šakira, Stivi Vonder i grupa U2. Na drugoj Obaminoj inauguraciji pjevala je Bijonse.
Donald Tramp je 2017. godine na svojoj inauguraciji morao da se zadovolji “drugorazrednim i trećerazrednim” muzičarima, jer svijet šou biznisa nije pokazao interesovanje da ga podrži.
-
Politika1 day ago„BIJELI“ DIO ISTISKUJE SPAJIĆA: Ivanović i Pejović preuzimaju PES?
-
Društvo4 days agoĆirilica između fanatizma i istorije
-
Politika4 days agoA od kuma kineske supersonične rakete!
-
Ekonomija3 days agoMARTOVSKI SNIJEG NE MOŽE SAKRITI ISTINU: Kolašin je preživio sezonu zahvaljujući prirodi, ne državi
-
Društvo3 days agoKrsto i Rako, dvije smrti i jedna vječna opomena Crnoj Gori
-
Svetosavska sekta12 hours agoKGB RECEPT: Kompromitacijom do kontrole visokih funkcionera crkve Srbije