Svijet
SAD: Podnijeta tužba protiv Trampa
Predstavnik Demokratske stranke u Američkom kongresu Beni Tompson podnio je tužbu protiv bivšeg predsjednika SAD Donalda Trampa zbog podsticanja smrtonosnog upada Trampovih pristalica u Kapitol, te udruživanja sa advokatom bivšeg američkog predsjednika Rudijem Đulijanijem i ekstremistima radi sprečavanja Senata da potvrdi rezultate predsjedničkih izbora.
Tompson je iz Misisipija i predsjedavajući je Komiteta za unutrašnju bezbjednost. Njegova tužba je dio očekivanog talasa pravnih postupaka protiv Trampa zbog nereda 6. januara, piše Nova S.
U Tompsonovoj prijavi imenovani su i Trampov advokat Rudi Đulijani i desničarske grupe, uključujući “Ponosne momke” i “Čuvare zakletve”, čije je članove ranije optužilo Ministarstvo pravde za učešće u upadu u zgradu Kongresa. Trampovi advokati negiraju da je bivši američki predsjednik podsticao nemire. Tužba je podnesena saveznom sudu u Vašingtonu tri dana nakon što je Tramp u Senatu oslobođen u procesu za njegov opoziv.
-
Politika5 days agoŠto će nam ovakva Evropska unija?
-
Politika4 days agoNišta od drifta u Tokiju
-
Politika2 days ago“Oslobodioci” liječe komplekse od Hrvatske iz džepa građana Crne Gore
-
Ekonomija5 days agoUKOLIKO KONCESIJA ZA AERODROME NE PROĐE: Šamar za EU, nova prilika za Srbiju
-
Politika2 days agoSmokvin list „srpskog sveta“ i eurointegraciona demagoška ekstaza
-
Politika14 hours agoHAOS U TIVTU OGOLIO LITIJAŠKU VLAST: Danas živimo osvetu onih najgorih među nama