Društvo
ABAZOVIĆ: Napad na novinare normirati kao napad na službeno lice
Potpredsjednik Vlade Dritan Abazović kazao je da podržava inicijativu za izmjenu Krivičnog zakonika Crne Gore, kako bi se napad na novinare normirao kao napad na službeno lice.
On je osudio napad na glavnog i odgovornog urednika „Monitora“ Esada Kočana.
„Nastavak napada na novinare je nastavak napada na državu. Odgovorićemo“, poručio je Abazović na Tviteru.
Kako je naveo, država mora pokazati odlučnost da promijeni dugogodišnji ambijent u kojem stvaraju istraživački novinari.
Abazović je kazao da podržava inicijativu Medijske asocijacije jugoistočne Evrope za izmjenu Krivičnog zakonika Crne Gore, kako bi se napad na novinare normirao kao napad na službeno lice.
„Nedvosmisleno, za razliku od ranije, u Vladi postoji volja da se to uradi. To je jedini put do istinski demokratskog društva“, rekao je Abazović.
-
Politika5 days ago„BIJELI“ DIO ISTISKUJE SPAJIĆA: Ivanović i Pejović preuzimaju PES?
-
Svetosavska sekta4 days agoKGB RECEPT: Kompromitacijom do kontrole visokih funkcionera crkve Srbije
-
Politika2 days agoKakvu će to Crnu Goru primiti EU
-
Ekonomija3 days agoPolitička predstava oko Možure, bez odgovora o današnjoj energetici
-
Ekonomija2 days agoDURMITOR KAO PROJEKAT: Zašto je odbijen najveći svjetski projektant i kako je posao dobio CAU
-
Politika3 days agoMalo im je jedna persona non grata
-
Politika14 hours agoSreća ovdje ima izuzetan smisao za humor