Društvo
PORFIRIJE: Vlast u Crnoj Gori iznevjerila povjerenje Amfilohija
Patrijarh srpski Porfirije kritikovao je danas vlast u Crnoj Gori koja je, kako je rekao, iznevjerila povjerenje mitropolita Amfilohija i stavila se u službu sila ovog svijet koje postoje samo i isključivo na polarizacijama
U besjedi u crkvi Svete Trojice u Sremčici, on je rekao su posljednji događaji u Crnoj Gori pokazali da su „oni koji su na krilima i u snazi mitropolita Amfilohija došli na mjesto da grade mostove, da otupe oštrice, da zbliže ljude nezavisno od toga ko kom narodu pripada i na koji način se moli Bogu… iznevjerili povjerenje mitropolita“.
„Iznevjerili su samim tim, usuđjem se da kažem, i blagodat Božju i stavili se u službu sila ovoga svijeta, koje postoje samo, braćo i sestre, iskljucivo i samo na polarizacijama“, naveo je patrijarh.
Citirajući poslovicu „zavadi pa vladaj“, patrijarh je rekao da se na taj način jedni proglašavaju bijelcima, a drugi crncima.
Svi mi, poručio je Porfirije, imamo svoje posebnosti i specifičnost, ali nama to od Boga nije dato da bismo bili udaljeni jedni od drugih i da se ne bismo međusobno razumijevali.
„Mi podržvamo da svaki narod ima svoju državu, u tome vidimo blagoslov i izraz slobode, mogućnost da svako razvija svoj specifičan dar da ga razvija i da daruje sebe drugome, ali i da prima drugoga sebi u svoje naručje“, poručio je patrijarh u besjedi objavljenoj na stranici Hrama tv na Jutjubu.
-
Politika4 days agoZa kad ti to treba, Vučko?
-
Politika3 days agoSamo još jedna kalkulacija, samo još jedan promašaj
-
Društvo1 day agoLjubav koja pamti srpski teror
-
Politika4 days agoKako sadašnji DPS diskredituje ideju za koju se izborio prije 20 godina
-
Politika2 days agoBOLESNA AMBICIJA POLITIČKOG POLUPROIZVODA: Mujović bi sve da stavi pod kontrolu, a završiće na politikantskom smetlištu
-
Politika5 hours agoNije im lako
-
Društvo5 hours agoTRAGOVI NOVCA VODE DO LUŠTICE BAY? Da li je Veselin Milić preko Ljevnaića kupio nekretnine u elitnom rizortu?