Politika
ADŽIĆ: Krivokapić da shvati da su četnici fašisti
Premijer Zdravko Krivokapić, koji je u Manastiru Podlastva odao počast saradnicima okupatora i pripadnicima četničkog pokreta, po riječima pravnika i istoričara Novaka Adžića odavno je izgubio istorijski i politički kompas jer pati od deficita ne samo političkog legitimiteta već i od ogromnog deficita istorijskog znanja.
“Dvije suprotstavljene ideologije, dva pokreta: nacifašistički kakav je bio četnički pokret i partizanski, antihitlerovski NOB, nikad se i ni u kom slučaju ne mogu pomiriti jer je to sukob vrijednosti i sukob civilizacija. Ako aktuelni premijer misli da u Evropu ide sa rehabilitacijom četničke politike i ideologije, treba da zna da je 9. maj Dan Evrope, koji četnici ne slave. Oni se nijesu borili za oslobođenje Evrope od fašističke i nacističke nemani. Naprotiv, četnici su bili vjerne sluge okupatora, bilo italijanskog ili njemačkog, odnosno Trećeg rajha”, kaže Adžić.
Adžić, u izjavi za Gradski portal, navodi da bi Krivokapić morao posjetiti partizanska NOB stratišta i žrtve zločinačke klerofašističke, velikosrpske ideologije koju je predstavljao četnički zajedno sa nedićevskim i ljotićevskim pokretom.
“Nijesam vidio aktuelnog premijera da je položio vijence na spomen-obilježja žrtvama stradalim u Lazinama 1944. godine, za čija ubistva je odgovoran najvjerniji italijanski i njemački sluga i saradnik, četnički kapetan Jakov Jovović. Nije mi poznato da je on odao počast žrtvama zloglasnog četničkog logora u Kolašinu i svim ostalim žrtvama iz drugih četničkih logora”, zaključio je Adžić.
-
Politika4 days agoMandiću akcije SDT-a poslužile da Spajića i Bečića stavi pod kontrolu i učini nebitnim
-
Politika4 days ago“USTAŠE“, „BALIJE“, „ŠIPTARI”, A SAD TURCI: Kako Beograd izmišlja neprijatelje Crnoj Gori
-
Društvo7 hours agoKo sabotira privremeno zatvaranje poglavlja 24, te podiže ove ‘ajduke koji su do sada ćutali i na ubistva?
-
Politika2 days agoNije sve u foliranju, ima nešto i u prolaznosti
-
Politika7 hours agoNemoć, strah & nervoza