Vijesti
POZIVNICA CRKVE SRBIJE: Porfirije ustoličava Joanikija na Cetinju
Patrijarh Sprske pravoslavne crkve (SPC) Porfirije Perić, dolazi 4. septembra u Podgoricu, a dan kasnije će ustoličiti Joanikija za mitropolita crnogorsko-primorskog u Cetinjskom manastiru navodi se u pozivnici sa natpisom Mitropolija crnogorsko-primorska, koja je danas dostavljena na adrese zvanica, objavila je Antena M.
-Svečani doček njegove svetosti patrijarha srpskog gospodina Porfirija: doksologija i velika večernja služba, 4. septembar 2021, sa početkom u 18 časova, hram Hristovog vaskrsenja, Podgorica. Poslije večernje službe pozivamo vas na svečani koktel u kripti hrama- navodi se u pozivnici.
Zatim se u pozivnici tvrdi da će Porfirije u Cetinjskom manastiru 5. septembra u 9 sati služiti liturgiju „i u nastavku ustoličava njegovo visokopreosveštenstvo mitropolita crnogorsko-primorskog gospodina Joanikija”.
-Po završetku bogosluženja, pozivamo vas na svečani ručak, koji će biti priređen u vladičanskoj bašti ispred Cetinjskog manastira- navodi se u pozivnici na kojoj je i pečat Mitropolije crnogorsko-primorske.
-
Društvo2 days agoKo sabotira privremeno zatvaranje poglavlja 24, te podiže ove ‘ajduke koji su do sada ćutali i na ubistva?
-
Politika4 days agoNije sve u foliranju, ima nešto i u prolaznosti
-
Tema1 day agoTurci su metafora, sljedeći smo mi
-
Politika2 days agoNemoć, strah & nervoza
-
Ekonomija21 mins agoMILIJARDE NA PAPIRU, DUG U STVARNOSTI: Evropska komisija upozorava, domaći političari broje „uspjehe“