Region
Brđanin sa delegacijom MUP Srbije: “Ojačati razmjenu podataka o kriminalnim grupama”

Direktor Uprave policije Zoran Brđanin se danas sastao sa delegacijom kriminalističke policije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije i predstavnicima ICITAP-a Srbija.
Na sastanku su konstatovani tradicionalno dobri odnosi između dvije bezbjednosne službe i izraženo je uvjerenje da će saradnja u tom duhu biti nastavljena i u narednom periodu, uz kontinuirano snaženje partnerstva.
Snaženje regionalne saradnje, po principu zajedničkog djelovanja u ostvarenju regionalne stabilnosti, je ključno u suočavanju sa svim bezbjednosnim izazovima te su sagovornici izrazili spremnost i otvorenost za dalje unapređenje partnerstva u segmentima od obostranog interesa.
Jačanje operativnih kapaciteta kriminalističkih policija, prikupljanje i razmjena operativnih podataka o organizovanim kriminalnim grupama i operativnih podataka za pokretanje finansijskih istraga predstavljaju ključni korak u stvaranju zajedničkog odgovora problemu sa kojim se suočava cijeli region.
Brđanin je istakao da je crnogorska policija fokusirana na usmjeravanje resursa u borbi protiv organizovanog kriminala i da će tome značajno doprinijeti uspostavljanje strateških projekata za jačanje operativnih kapaciteta.

-
Politika1 day ago
Brijanje na suvo
-
Politika3 days ago
O Mandiću s Krnje Jele
-
Društvo5 hours ago
IZMJENE ZAKONA O DINASTIJI PETROVIĆ: Istorijsko-pravna igrarija PES-a
-
Politika2 days ago
Beogradska agenda i kriminal upakovan u oblande patriotizma
-
Politika4 days ago
Vučić na moskovskoj uzici i u sve većoj nemilosti zapada
-
KOLUMNE1 day ago
OSKAROV KLUB VAN KONTROLE: Crvena zvezda je mjesto i za sex skandale