Društvo
PRAZNICI: Ovo su neradni dani za Novu godinu i Božić

Nova godina se praznuje u petak 1. januara i subotu 2. januara, dok su neradni dani povodom Badnjeg dana i Božića 6, 7. i 8. januara, saopšteno je danas iz Ministarstva ekonomskog razvoja.
Vjernici pravoslavne vjeroispovjesti imaju pravo na plaćeno odsustvo tri dana, radi svetkovanja vjerskog praznika za Badnji dan i Božić (dva dana) i to: srijedu 6. januara (Badnji dan), četvrtak 7. januara (prvi dan Božića) i petak 8. januara (drugi dan Božića).
“Državni organi, organi lokalne samouprave, javne ustanove, javna preduzeća i drugi subjekti koji obavljaju djelatnosti od javnog interesa dužni su da u praznične dane obezbijede vršenje poslova čijim bi prekidom mogle nastupiti štetne posledice po građane ili državu”, naveli su iz Ministarstva.

-
Politika4 days ago
BEČIĆ NEPOŽELJAN U EVROPI: Vučićev prežaljeni resurs više ne treba nikome
-
Politika3 days ago
I Aleksa je četnik
-
Uncategorized2 days ago
Nešto kao “spora smrt”
-
Politika1 day ago
Slučaj Dodik – pokazna vježba za Vučića
-
Politika6 hours ago
LJIGAV KAO DEMOKRATE: Vujović uklanja spomenike po Crnoj Gori da bi se iskupila pred SPC zbog koljača Đurišića