COVID-19
ISTRAŽIVANJE POKAZALO: Imunitet na koronavirus je stabilan
Jedna studija univerzitetske klinike u Inzbruku pokazala je da izliječeni od koronavirusa imaju stabilan dugoročni imunitet i da ne treba da strahuju od nove infekcije ili mutacija.
Učesnici u studiji, njih 29, bili su prosječne starosti od 44 godine i svi su u martu oboljeli od kovida 19, objasnio je rukovodilac studije Florijan Dajzenhamer.
Kod svih učesnika, kako je rekao agenciji APA, otkrivena su antitijela i nakon šest mjeseci za imunitet potrebna neutrališuća antitijela, što govori o konstantnom, stabilnom dugoročnom imunitetu.
“Svi elementi zaštitnog imuniteta postoje”, naglasio je Dajzenhamer.
Rezultati studije iz Inzbruka podudaraju se sa značajnim međunarodnim saznanjima, dodao je on podsjećajući da su u Islandu i Njujorku došli do istog zaključka.
Naglasio je da se izliječeni ne moraju bojati novog oboljenja, ali je ukazao da postoje izuzeci, koji nijesu pravilo.
-
Svetosavska sekta1 day agoCrna Gora nikad neće biti potpuno nezavisna dok je pod okupacijom crkve Srbije
-
Svetosavska sekta1 day agoU NEMILOSTI BEOGRADSKE CENTRALE: Da li Joanikije ima izlaznu strategiju?
-
Politika3 days agoDržavnik bez koga ne bi bilo 21. maja
-
Društvo3 days agoDok je Sunca i dok je Grahovca
-
Politika4 days agoNije im lako
-
Politika8 hours agoE Viva…
-
Društvo4 days agoTRAGOVI NOVCA VODE DO LUŠTICE BAY? Da li je Veselin Milić preko Ljevnaića kupio nekretnine u elitnom rizortu?