COVID-19
PANDEMIJA: Broj zaraženih u svijetu premašio 88 miliona
U svijetu je broj zaraženih koronavirusom premašio 88 miliona, pokazuju podaci sajta Worldometers.
Od početka pandemije zaraženo je 88.102.559 osoba, 1.899.685 je preminulo, a 63.379.806 ozdravilo.
Trenutno je zaraženo 22.823.068 ljudi, od kojih 22.714.870 ispoljava blage simptome bolesti, odnosno 99,5 odsto ukupnog broja oboljelih, dok se 108.198 pacijenata nalazi u kritičnom stanju.
Najveći broj slučajeva potvrđen je u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) – preko 21,9 miliona, iza njih je Indija sa više od 10,4 miliona zaraženih, a nakon toga slijedi Brazil, u kojem je od početka pandemije koronavirus registrovan kod više od 7,8 miliona ljudi.
Na četvrtom mjestu je Rusija, sa više od 3,3 miliona slučajeva, a na petom Velika Britanija, u kojoj je do sada zaraženo skoro 2,9 miliona ljudi.
SAD imaju i najveći broj preminulih – u toj zemlji život je do sada izgubilo 371,4 hiljade pacijenata.
Brazil ima više od 199 hiljada smrtnih slučajeva, a Indija blizu 151 hiljadu.
-
KOLUMNE4 days agoGrađanština kao tihi ubica Crne Gore
-
Politika3 days agoPod budnim okom Rusije
-
Politika2 days agoEvropska agenda aktuelne vlasti – poltronstvo na prvom mjestu
-
Ekonomija5 mins agoPREDIZBORNI PODSJETNIK ZA GRAĐANE: Šta je sve obećao Milojko Spajić – od kanadera do letećih autoputeva
-
Politika4 mins agoKo bi čo’ek?