Društvo
ABAZOVIĆ: Na Zakon o slobodi vjeroisposvjesti stavljena tačka
“Inicijativa ima za cilj da stavi pečat na cijelu priču da će kulturna dobra Crne Gore završiti negdje drugo, što bi oni rekli u Čačak”, naveo je potpredsjednik Vlade i predsjednik pokreta URA, dr Dritan Abazović.
Poslanički klub Crno na bijelo uputio je Ustavnom sudu inicijativu za ocjenu ustavnosti člana 12, koji se odnosi na zaštitu kulturnih dobara. O pomenutoj inicijativi danas se, iz Nikšića, oglasio potpredsjednik Vlade i lider Građanskog pokreta URA, dr Dritan Abazović.
“Inicijativa ima za cilj da stavi pečat na cijelu priču da će kulturna dobra Crne Gore završiti negdje drugo, što bi oni rekli u Čačak. To je i teoretski nemoguće, ali je dobro da i Ustavni sud, ovakav kakav je, da potvrdu toga. Naši poslanici su dva puta glasali za Zakon i smatramo da je liberalan, dobar i pravedan pa samim tim i rješenje za naš pravni sistem”, navodi Abazović.
Potpredsjednik Vlade i lider URE ističe da je na Zakon o slobodi vjeroispovjesti stavljena tačka.
“Doveli smo sve vjerske zajednice u ravnopravan položaj i tu je stavljena tačka. DPS kao politički davljenik, potpomognut i nekim drugim subjektima kojima smeta jaka URA kao istinska građanska opcija, pokušava jeftinim spinovima da napravi problem gdje ga nema. Vrijeme je da se okrenemo budućnosti i brobi protiv korupcije. Svi koji žele istinski građansku, evropsku i ekološku državu Crnu Goru. Idemo dalje, do pobjede u Nikšiću, a onda i u svim ostalim opštinama. Snažno i odlučno kao i na parlamentarnim izborima u avgustu prošle godine..”, zaključuje Abazović.
-
Politika3 days ago„BIJELI“ DIO ISTISKUJE SPAJIĆA: Ivanović i Pejović preuzimaju PES?
-
Društvo5 days agoĆirilica između fanatizma i istorije
-
Svetosavska sekta2 days agoKGB RECEPT: Kompromitacijom do kontrole visokih funkcionera crkve Srbije
-
Ekonomija4 days agoMARTOVSKI SNIJEG NE MOŽE SAKRITI ISTINU: Kolašin je preživio sezonu zahvaljujući prirodi, ne državi
-
Društvo4 days agoKrsto i Rako, dvije smrti i jedna vječna opomena Crnoj Gori
-
Ekonomija15 hours agoPolitička predstava oko Možure, bez odgovora o današnjoj energetici
-
Politika15 hours agoMalo im je jedna persona non grata
Popay
07.03.2021. at 15:14
Želja će te biti Dritango!!
Milan
07.03.2021. at 19:12
Strah je cudo! Zaludu vam sva prljava rabota. Doc ce novi ljudi i novi zakon. Zivi bili pa vidjeli.