Društvo
DEVASTACIJA LJUBOVIĆA: Iz Glavnog grada kažu da ruše po planu

Gradonačelnik Ivan Vuković kaže da se svi radovi odvijaju po važećem planu, a iz GP URA traže brzu reakciju kako bi se Ljubović zaštitio od potpune devastacije.
Fotografije bagera koji ruše podgoričko brdo Ljubović juče su preplavile društvene mreže uz osudu građana i ekoloških aktivista.
Nadležni organi tvrde da se sve radi u skladu sa zakonom i planovima i da se na tom mjestu „komunalno oprema“ obližnja stambena-poslovna zgrada koja će ubrzo dobiti ulicu sa parking mjestima.
“Radovi podrazumijevaju izgradnju saobraćajnice dužine 350 metara, javnu rasvjetu, vodovod, atmosfersku i tk kanalizaciju, armirano-betonske zidove, 50 parking mjesta i pejzažno uređenje sa 68 sadnica kamfora i liriodendron tulifera”, dodali su iz Glavnog grada.
“Sve zelene oaze našeg grada na udaru su bagera, kopača i nezajažljivih apetita građevinskih kompanija i privilegovanih pojedinaca. Sve to prate izgovori da se to mora, a sve se mora zbog povlaštenih biznismena, ali se za građane ne mora ništa.
Kao djeca ovog grada, nećemo dozvoliti da svjedočimo nestajanju Ljubovića i Gorice jer njihovim nestajanjem nestajemo i mi”, poručila je, ispred Koalicije za održivi razvoj (KOR) Tamara Milošević.

-
Politika5 days ago
SNS pacovi napuštaju bord koji tone, kupuju i nekretnine po Crnoj Gori
-
Politika2 days ago
VUČIĆ PONIŽEN I U KINI: Samoproklamovani “veliki državnik” postao međunarodna sprdnja
-
Politika4 days ago
Portret jedne jadne balkanske priče
-
Svetosavska sekta1 day ago
Krvavo ustoličenje na Cetinju – vječna sramota crkve Srbije