Društvo
INTONIRANA HIMNA: Crnogorska zastava ispred skupštine Toronta
Dva udruženja iseljenika u Torontu proslavila su juče 13. jul, Dan državnosti Crne Gore.
Predstavnik Društva “Vladika Danilo” Petar Kalezić podigao je crnogorsku zastavu uz intoniranje himne “Oj, svijetla majska zoro” ispred Skupštine grada Toronta.
Takođe, predstavnici Crnogorskog kulturnog fruštva iz Toronta postavili su, zajedno sa Upravom grada, komemorativnu ploču i posadili komemorarivno drvo u Riverdale parku za Milana Bulatovića, jednog od osnivača Društva iz 1971. godine
Zbog restriktivnih mjera povodom pandemije, okupljanja naših iseljenika u većem broju nije bilo moguće ove godine.
-
Politika4 days agoSujeta, loše procjene i diletantizam doveli do političkog debakla Saše Mujovića
-
Politika16 hours agoRajo otvorio predizbornu sezonu poltronisanja zapadnim ambasadama
-
Ekonomija5 days agoKADA KADROVI POSTANU KOČNICA RAZVOJA: Šta slučajevi Ljevnaića, Vasilija Ivanovića i Majde Adžović govore o Crnoj Gori?
-
Politika2 days agoSaša nejaki i laž o Peđi