Društvo
MILOŠEVIĆ I ADŽIĆ: Odali počast žrtvama genocida u Srebrenici

Nacionalni koordinator za suzbijanje nasilnog ekstremizma i državni sekretar MUP-a za kontrolu rada policije Rade Milošević i savjetnik potpredsjednika Vlade za unutrašnju politiku, bezbjednost, borbu protiv korupcije na visokom nivou i organizovanog kriminala Filip Adžić, posjetili su Galeriju 11/07/95 i odali počast žrtvama genocida u Srebrenici, u okviru posjete Nacionalnog operativnog tima za borbu protiv nasilnog ekstremizma i terorizma najznačajnijim bezbjednosnim institucijama Bosne i Hercegovine,
“Izuzetno je važno da se kao društvo suočavamo sa prošlošću. Nadamo se da je Balkan naučio svoju lekciju i da mlađe generacije, koje ne nose hipoteku devedesetih, imaju obavezu da ovaj prostor učine pristojnijim mjestom za život. Suživot i međusobno uvažavanje nemaju alternativu i zato je jako važno da prekinemo spiralu mržnje i iskoračimo u odnosu na ono što je bila determinanta ovog prostora. Sve svoje napore uložićemo u to da region Zapadnog Balkana ne bude sinonim za sukobe i podjele”, saopštili su iz Kabineta potpredsjednika Vlade.
Milošević i Adžić su sa kolegama sa iz Ministrastva sigurnosti Bosne i Hercegovine, Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) i Federalne uprave policije Bosne i Hercegovine razgovarali o jačanju međusobne saradnje i borbi protiv nasilnog ekstremizma radikalizma.

-
Politika3 days ago
Što bi pad Vučića značio za Crnu Goru?
-
Svetosavska sekta3 days ago
Klečanje učenika pred klerofašizmom Crkve Srbije
-
KOLUMNE2 days ago
OPASAN PO REGION: Oskar izgubio razum
-
Politika11 hours ago
ILI NE ZNAJU S KIM IMAJU POSLA ILI IMAJU REZERVNI PLAN: Ako nemaju čime da “pritisnu” Spajića, Hrvati da ne očekuju ništa
-
Politika10 hours ago
Samo smijurija i mazanje očiju