Ekonomija
MIF: Sjutra isplata materijalnih davanja
Isplata materijalnih davanja iz socijalne, dječje, boračke i invalidske zaštite za april počeće sjutra, saopšteno je iz Ministarstva finansija i socijalnog staranja.
Ministarstvo je za te svrhe obezbijedilo oko 6,5 miliona eura.
Iz tog resora kazali su da je za korisnike materijalnog obezbjeđenja izdvojeno 807,4 hiljada eura, a za korisnike dodatka za djecu 368,5 hiljade.
Za pravo na dodatak za njegu i pomoć izdvojeno je oko 1,34 miliona eura, a za pravo na ličnu invalidninu skoro 538 hiljada eura.
„Za korisnike refundacije naknade za porodiljsko odnosno roditeljsko odsustvo izdvojeno je 1,44 miliona eura“, navodi se u saopštenju.
Korisnicima materijalnog obezbjeđenja boraca i lične i porodične invalidnine biće isplaćeno 411 hiljada eura.
-
Društvo3 days agoAsimiluj me nježno
-
Ekonomija3 days agoŽIČARA KOJA NIKAD NIJE BILA OŠTEĆENA, ALI JE DVIJE SEZONE ZATVORENA: Kako Skijališta Crne Gore od svoje prave tuđu krivicu
-
Medijsko reketiranje2 days agoBEMAX MEDIJI I RUSKA PROPAGANDA: Kako je spin SVR razotkrio etiketiranje i zamjenu teza
-
Ekonomija1 day agoSki-centar u glavi, sidro u stvarnosti
-
Politika4 days agoRasprodato