Ekonomija
ŠEHOVIĆ: Karikatura od Vlade obećala da će objaviti dokumentaciju o hedžingu pa je proglasila tajnom
Poslanik Socijaldemokrata Crne Gore (SD), Damir Šehović, komentarisao je danas vijest da je Ministarstvo finansija i socijalnog staranja proglasilo tajnim informacije u vezi sa hedžing aranžmanom za kredit za izgradnju dionice auto-puta Smokovac – Mateševo.
Šehović je na Twitter-u objavio da je Vlada prvo saopštila grubu neistinu da zaštita od valutnog rizika državu neće koštati ništa, a da će “sigurno” zaraditi milione.
Potom su, dodaje, nakon njegovog upozorenja da je tvrdnja o tzv. “besplatnom” hedžingu nebulozna, obećali da će objaviti svu dokumentaciju, a na kraju su je, ipak, proglasili tajnom.
“Tako smo od “ekspertske” Vlade, koja se inače zaklinje u transparentnost, nakon tajnog zaduženja od 750 miliona eura i neuspjelog pokušaja dovođenja u zabludu Parlamenta dodatnim tajnim zaduženjem od 900 miliona eura, dobili i tajan hedžing aranžman! Karikatura od Vlade”, naveo je Šehović.
-
Svetosavska sekta5 days agoSveti Vasilije Ostroški – ogledalo licemjerja crkve Srbije i militantnog svetosavlja
-
Politika2 days agoZa kad ti to treba, Vučko?
-
Politika14 hours agoSamo još jedna kalkulacija, samo još jedan promašaj
-
Politika4 days agoNema priče sa folirantima
-
Politika2 days agoKako sadašnji DPS diskredituje ideju za koju se izborio prije 20 godina
-
Ekonomija4 days agoSPLENDID KAO NOVI „BEOGRAD NA VODI“: Regionalni investicioni krugovi, stare veze i pitanja koja niko ne postavlja