Magazin
NEKI TO RADE OVAKO: Više od 4 milijarde dolara za sunarodnike pogođene pandemijom

Mekenzi Skot, bivša supruga osnivača Amazona Džefaa Bezosa, donirala je “bankama hrane” i fondovima za pomoć u hitnim slučajevima više od četiri milijarde dolara za četiri mjeseca.
U svom blogu poznata Amerikanka je istakla da želi pomoći stanovnicima koji se bore s posljedicama pandemije.
“Pandemija je uništila živote Amerikanaca koji se ionako bore s teškim uslovima života. Ekonomski gubici su bili gori za ljude koji žive u siromaštvu, dok se u međuvremenu značajno povećalo bogatstvo milijardera”, napisala je Skot dodajući da je izabrala više od 380 humanitarnih organizacija kojima je donirala finansijska sredstva.
Ona je najviše novca donirala onim zajednicama koje se suočavaju s nestašicom hrane, ali i rasnom nepravdom, visokom stopom lokalnog siromaštva i slabim pristupom filantropskom kapitalu.
Inače, Skot je 18. najbogatija osoba na svijetu, čije bogatstvo se ove godine povećalo sa 23,6 milijardi dolara na 60,7 milijardi dolara. Većina njenog bogatstva dolazi od Bezosa koji je, podsjetimo, zvanično najbogatiji čovjek na svijetu.
Podsjetimo da je ona prošle godine obećala da će većinu svog bogatstva donirati.

-
Društvo3 days ago
Nije Mandić kriv
-
Politika5 days ago
LICEMJERJE AMERIČKE DIPLOMATIJE: “Zlonamjerni akteri” sad su poželjni partneri
-
Politika3 days ago
Izgubljen, skroz
-
Društvo1 day ago
Džaba ste masovno otišli u Potočare, kad ste u vlasti sa negatorima genocida
-
Politika1 day ago
Dok Zapad žmuri na destabilizaciju regiona, Kremlj zadovoljno trlja ruke
-
Društvo1 hour ago
CRNA GORA I 13. JUL: Da li smo zaboravili kojem su se zlu naši preci suprotstavljali?