Politika
CETINJE: Formiran Inicijativni odbor Crnogorske građanske akcije (CGA)
Danas je na Cetinju formiran Inicijativni odbor Crnogorske građanske akcije (CGA) – partije u osnivanju za opštinu Cetinje.
Iz ove organizacije su naglasili da je CGA partija koja se bori za sekularnu, građansku, antifašističku i multinacionalnu Crnu Goru.
“Nastala kao odgovor u vremenu ugroženosti ustavnih vrijednosti, temeljito je opredijeljena za zaštitu državno-nacionalnih interesa, kulture i identiteta, za društvo jednakih šansi i napretka”, kazali su iz ove partije.
Dodaju da je ustrojstvo CGA jedinstveno na političkoj sceni.
“Lišeno je partijskih kalupa i jednoumlja, pa uz takvu organizaciju protok ideja od građana do liderskog tima je direktan. Kroz nove koncepte djelovanja CGA je istinski okrenuta svakom pojedincu i odbrani građanskih vrijednosti”, istaknuto je u saopštenju.
Inicijativni odbor CGA čine ugledni Cetinjani i Cetinjanke, nekompromitovani pojedinci koji su se okupili, ne kalkulišući sa temeljnim vrijednostima, definisanim Ustavom i osnovnim ljudskim principima.
Koordinatorka Inicijativnog odbora je Ivana Pajović, koja je ujedno i koordinator u Liderskom timu CGA.
-
Društvo17 hours agoBotun je pao, Belveder nikada!
-
Politika4 days agoKrešendo političkog primitivizma
-
Politika4 days agoPipun – dostojan Maśin nasljednik
-
Ekonomija5 days agoKRIVIČNO-PRAVNI UGAO: Da li slučaj garaže u Kolašinu prelazi granicu zakonitog postupanja?
-
Politika17 hours agoĐUKIĆ: „Srpski svet“ je razbijen, a Srbija klizi u devedesete, to niko ozbiljan u Crnoj Gori ne može ponuditi kao alternativu za EU