Politika
Eraković: DPS još jednom potvrdio dominaciju
Demokratska partija socijalista DPS je još jednom potvrdila dominaciju, kazao je potpredsjednik partije Jevto Eraković nakon lokalnih izbora održanih na Cetinju, Mojkovcu i Petnjici.
“Navikli smo da u Crnoj Gori prisustvujemo različitim situacijama, a čini mi se da oni koji izgube izbore, najčešće proglašavaju pobjede. To se dešava i večeras u Crnoj Gori. Partija koja je večeras proglasila pobjedu u Mojkovcu izgubila je više od 900 glasova u odnosu na prethodne izbore. Partija koja slavila n Cetinju je izgubila preko 400 glasova na prethodnim izborima. DPS je potvrdila dominaciju. Osvojili smo između 40 do 50 odsto glasova u svim opštinama”, kazao je Eraković.
Ovi izbori, ističe on, oslikavaju Crnu Goru u malom.
“Ukoliko posmatramo ukupan broj, DPS je osvojio 47 odsto od svih mandata. Koalicija koja čini vlast na državnom nivou je osvojila 19 mandata manje”, naveo je Eraković.
Prema njegovim riječima, u Petnjici imaju apsolutno vlast.
“Ostajemo otvoreni za saradnju sa građanskim partijama. Ista je situacija i na Cetinju”, istakao je Eraković.
DPS kao pobjednik izbora u Mojkovcu, prema njegovim riječima, ostaje otvorena za saradnju sa strankama koje žele nešto drugačije u odnosu na ono što se moglo vidjeti u prethodnoj godini.
“Pokazali smo da i iz opozicije možemo da branimo Crnu Goru. I odbranili smo Crnu Goru”, poručuje Eraković.
Kazao je i da će DPS u narednim danima analizirati rezultate izbora.
-
Politika3 days agoNeće to moći, Pipune
-
Svetosavska sekta4 days agoVUČIĆEV „PIT BUL“ U MANTIJI: Džomić predvodi inkviziciju koja se obračunava sa neposlušnima u SPC
-
Svetosavska sekta2 days agoNiti smo braća, niti su nam kese sestre
-
Politika2 days agoOskar više nema ni magle za prodaju
-
Politika1 day agoMandić (ne)će pristati da se valja u Kneževićevom blatu političke destabilizacije
-
Ekonomija59 mins agoNERADNA NEDJELJA: Politički kukavičluk upakovan u ustavnu proceduru
-
Svetosavska sekta58 mins agoDžomić nastavlja da gazi po Amfilohijevom amanetu