Sport

2. CFL: Pobjede Arsenala i Mornara, porazi Igala i Koma

Fudbaleri tivatskog Arsenala i Mornara iz Bara ostvarili su pobjede, dok su Igalo i Kom upisali poraze u 29. kolu Amplitudo Druge crnogorske lige.

Vodeći Arsenal pobijedio je u Spužu ekipu Drezge 1:0 i 18. trijumfom zadržao čelnu poziciju na tabeli.

Odlučujući pogodak postigao je Vuk Dapčević u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Drezga je porazom od Arsenala prekinula seriju od četiri pobjede.

Mornar je u Baru savladao Kom 4:0 i 17. pobjedom nastavio trku za prvo mjesto sa Arsenalom.

Slobodan Perišić u 17, Jovan Pajović u 29, Boban Đorđević u 48. i Demir Škrijelj u 63. minutu.

Igalo je u Rožajama poraženo od Ibra 2:1.

Gosti su poveli golom Alekse Maraš u 7. minutu.

Izjdnačio je Bojan Kopitović u 28. iz jedanaesterca, a pobjedu domaćinu donio je Božidar Bujiša pogotkom u 66. minutu.

Jedinstvo je kao gost savladalo Berane 1:0, a pobjednika je odlučio autogol Lazara Đekovića u 44. minutu.

Ubjeldjiv je bio Bokelj, koji je u Kotoru slavio protiv Grblja 3:0, golovima Jovana Popovića u 7. i 70. iz jedanaesteraca i Stefana Čađenovića u 72. minutu.

Arsenal je vodeći na tabeli sa 60 bodova.

Drugoplasirani Mornar osvojio je 59, treće mjesto zauzima Igalo sa 48, četvrti je Kom sa 45, a peto Jedinstvo sa 40 bodova.