Ostali sportovi
FERARI: Potpisan prvi ugovor u istoriji sa jednom vozačicom, najviše poena u istoriji kampa

Holandska vozačica Maja Veug je potpisala ugovor sa Ferarijem i postala je član njihove vozačke akademije.
Veug ima 16 godina i na petodnevnim testiranjima na stazama Maranelo i Fiorane je bila bolja od mnogih dječaka i zbog toga je nagrađena ugovorom.
Direktor Akademije Ferarija Marko Matasa je izjavio da je veug postigla ukupno najviši broj bodova od svih u historiji kampa.
“Ovo je ključni trenutak u historiji Ferarija i njegove akademije”, rekao je šef ekipe Matia Binotto.
Veug će se za početak takmičiti u Formuli 4, a ukoliko nastavi postizati uspjehe mogla bi doći i do Formule 1 i postati prva žena nakon Lele Lombardi 1976. godine koja se takmičila sa najbržim vozačima svijeta.

-
Politika2 days ago
Gdje nestadoše suverenisti?
-
Politika4 days ago
Buđenje Zapada na Balkanu
-
Svetosavska sekta2 days ago
Kad patrijarh zbori o porodici i braku!
-
Svetosavska sekta23 hours ago
UPOTPUNJAVANJE ZLOČINAČKOG DOSIJEA: Šetanjem ostataka poznatog naciste, takozvana SPC nameće svetosavsku verziju pravoslavlja
-
Politika6 hours ago
Crk’o 30. avgust
-
Politika1 day ago
Nepodnošljiva lakoća podaništva