BEZ MNOGO VATRE: Budućnost i Sutjeska remizirali

Published

on

Budućnost i Sutjeska neriješeno

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti i Sutjeske igrali su u Podgorici neriješeno 1:1, u utakmici 20. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Nikšićki tim poveo je golom Božo Marković 33. minutu iz jedanaesterca.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat, šest minuta kasnije, Draško Božović iz jedanaesterca.

Poraz je doživio drugoplasirani Dečić, koji je u Danilovgradu izgubio od Iskre 2:1.

Ekipa iz Tuzi povela je golom Anđela Rudovića u 31. minutu iz jedanaesterca.

Izjednačio je Miloš Drinčić u 35, a pobjedu domaćinu donio je Zoran Petrović u 40. minutu.

Pobjedu na startu proljećnog dijela šampionata ostvarili su i fudbaleri Zete, Petrovca i Rudara.

Zeta je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala plavsko Jezero 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Mijat Lambulić u 64. minutu.

Petrovac je na svom stadionu savladao Podgoricu 2:1 i prekinuo seriju od pet utakmica bez pobjede.

Do trećeg trijumfa ove sezone došao je golovima Luke Merdovića u 19. i Zorana Mikijelja u 67. minutu iz jedanaesterca.

Jedini pogodak za Podgoricu postigao je Nikola Čelebić u 34. minutu.

Rudar je u Pljevljima savladao OFK Titograd 4:2 i ostvario osmu pobjedu ove sezone.

Do četvrte uzastopne pobjede došao je golovima Miloša Zečevića u 3, Predraga Kašćelana u 35, Vuka Strikovića u 41. i Marka Merdovića u 43. minutu.

Dvostruki strijelac za OFK Titograd, koji je upisao treći poraz zaredom, bio je Miloš Brnović u 11. i 49. minutu.

Budućnost je, poslije 20. kola, sa 50 bodova i ima 19 više od Sutjeske i Dečića.

Na četvrtom mjestu je Zeta sa 28, dok su po bod manje osvojili Podgorica i Iskra.

U narednom kolu, u utorak, sastaće se: Zeta – Rudar, Dečić – Jezero, Sutjeska – Iskra, Podgorica – Budućnost i OFK Titograd – Petrovac.