Fudbal

CFL: Osmi uzastopni trijumf Budućnosti

FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti, Dečića i Sutjeske opravdali su ulogu favorita i ostvarili pobjede u 18. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Nova tri boda upisali su i ekipe Iskre i Rudara.

Budućnost je u Golubovcima savladala Zetu 2:0 i upisala osmu uzastopnu, ukupno 14. pobjedu ove sezone.

Lider šampionata slavio je golovima Dejana Zarubice u 62. i Igora Ivanovića u 79. Minute.

Sutjeska je u Nikšiću slavila protiv OFK Titograda 3:0 i upisala sedmu pobjedu u dosadašnjem dijelu takmičenju.

Do pobjede došla je golovima Boža Markovića u 8. i 46. i Admira Adrovića u 78. minutu.

Marković je, sa ta dva pogotka, preuzeo čelnu poziciju na listi strijelaca – za trofej Radija Crne gore.

Dečić je u Tuzima, golom Kristijana Vuljaja 62. minutu, pobijedio Petrovac 1:0.

To je ekipi iz Tuzi, drugoplasiranoj na tabeli, sedma pobjeda ove sezone.

Iskra je u Beranama savladala plavsko Jezero 2:0 i prekinula seriju od pet utakmica bez pobjede.

Ekipu iz Danilovgrada do pete pobjede ove sezone vodili su Bogdan Milić u 68. i Ivan Vuković u 85. minutu.

Rudar je u Pljavljima savladao Podgoricu 1:0.

Odlučujući pogodak, za šesti trijumf Rudara, postigao je Danin Talović u 87. minutu.

Budućnost je, poslije 18. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 43 boda.

Dečić je drugi sa 31, Sutjeska je osvojila 27, a po 24 Podgorica i Zeta.