Košarka

ABA: Cedevita bolja i u drugom meču, razlog loša odbrana Budućnosti i 18 pogođenih trojki Cedevite

Budućnost je poražena i u drugom meču od Cedevite 95:84. Za poraz je kriva loša igra u trećoj četvrtini ali i dosta slaba igra u odbrani tokom čitavog meča a uz to Cedevita je imala šutersko veče sa čak 18 pogođenih trojki.

Utakmica je počela kao i ona prije dva dana u Europkupu, u izjednačenom ritmu i koš za koš.

I pored mnogo grešaka u napadu Budućnost je na pauzu pošla sa prednošću 19:16.

Ekipu je vukao Edžim sa 9 poena.

U nastavku Budućnost je povezala par dobroh odbrana i došla do prednosti od šest poena, ali nakon toga Cedevita pogađa tri trojke za seriju od 9:0.

Na poluvrijeme domaći su vodili 42:36.

U trećoj četvrtini potpuni raspad sistema. Postojao je samo jedan tim na parketu pa je prednost išla i do 22 poena razlike u korist domaćih.

U posljednji period se ušlo rezultatom 75:56 za Cedevitu. Buudćnost je zaigrala mnogo bolje i dobila četvrtinu 28:20, što je bilo nedovoljno.

Na kraju Cedevita – Budućnost 95:84.

Jaka Blažić je bio nerješiva enigma za Budućnost. Ubacio je 28 poena, Džons je dodao 20 a Peri 15.

Kod Budućnosti Edžim je postigao 18, Nikolić 14 a Ivanović 13 poena.

Budućnost ima skor 10-3, Cedevita 9-3.