Košarka

ABA: Zvezda savladala Mornar, derbi kasnio jer sala prokišnjava

Derbi meč ABA lige između Mornara i Zvezde koji je kasnio 20 minuta radi prokišnjavanja dvorane, pripao je ekipi

Mornar je loše počeo meč, gubili su Barani 8:1, pa 18:10, ali su uspjeli da zavše četvrtinu 25:22.

U drugom periodu Mornar je dobro počeo, sa poenima sa kraja prve četvrtine domaći su napravili seriju od 6:0.

Nakon dvije izgubljene lopte, Zvezda je pogodila dvije trojke i vratila prednost od sedam poena 31:24.

Nakon toga rezultataska klackalica da bi se na poluvrijeme pošlo rezultatom 40:37 za goste.

Vajthed je bio igrač koji je održavao Mornar u meču.

U nastavku povreda Pulena na poziciji gdje je parket bio vlažan, okliznuo se i morao je da izađe sa parketa.

I treća četvrtina, kao i druga završena je neriješeno što dosta govori o kakvom je meču riječ. Dva izjednačena protivnika, Zvezda je konstantno vodila a Mornar stizao.

U posljednji period se ušlo rezultatom 64:61 za Zvezdu.

U drugom minut došlo je do negodovanja klupe Zvezde, tu se umiješao predsjednik Mornara Đorđe Pavićević pa su on i Dejan Radonjić isključeni sa meča.

U tim momentima gosti prave seriju 8:1, i prednost od meksimalnih 10 poena 72:62.

Mornar je napravio posljednji trzaj sa serijom 6:0, došao na četiri poena minusa, ali je to bilo sve od Barana,

Zvezda je kontrolisala utakmicu, došla i na +13.

Nova serija Mornara i na 45 sekundi do kraja Zvezda traži tajm aut pri rezultatu 81:74.

Mornar je igrao presing i pravio brzi faul, u toj razmjeni nije uspio da spusti prednost.

Na kraju 86:78 za Zvezdu.

Kod domaćih najbolji je bio Vajthed sa 19 poena, Smit je ubacio 15, Nidam 13 a Gabriel 11.

Kod Zvezde Dobrić koji je bio najbolji pojedinac meča ubacio je 20 poena, Lojd 18 a O’Brajant 14.

Mornar naredna dva meča igra kući, prvo u Eurokupu dočekuje Uniks  a zatim u ABA ligi Borac, dok će Zvezda gostovati Efesu u Evroligi.