Košarka

OČAJNA BUDUĆNOST IZGUBILA U BEOGRADU: Džikić i sudije dokrajčili Podgoričane

Crvena Zvezda je bez mnogo napora pobijedila očajnu Budućnost 71:63. Jedna četvrtina (treća) u kojoj je Budućnost preokrenula, bila je premalo da bi se u Beogradu postiglo nešto više od poraza koji je mogao biti i ubjedljiviji.

Prosto je nevjerovatno kakve je poteze tokom meča pravio trener Budućnosti Džikić – od perioda kada je igrao sa dva centra, pa je Barović svaki put kasnio sa izlaskom na šut – do postave na početku posljednje četvrtine u kojoj su Drobnjak i Jagodić Kuridža prosuli nekoliko lopti, nakon čega je Zvezda preokrenula. Sa četiri faula Budućnosti u napadu u posljednjih 10 minuta i sudije su dale svoj doprinos pobjedi Beogradjana.

Standardno očajan bio je Kobs (2 od 12), pa čovjek ne može da se ne zapita ko i zbog čega ovog igrača drži u ekipi, dok biseri crnogorske košarke poput Ivanovića napuštaju Podgoricu.

Inače, Kobsova mjesečna plata od 60 hiljada eura, jednaka je dvogodišnjim potrebama našeg portala.