Košarka

TOP 16: Budućnost poražena od Cedevitu u Ljubljani, Kobs promašio produžetak

Iako je dobro stajala tokom čitavog meča Budućnost je u samom finišu poražena od cedevite 74:71.

Obje ekipe su igrale jaku odbranu u prvoj četvrtini. Igralo se koš za koš bez veće prednosti za neku od ekipa.

Budućnost je poslije prvog perioda imala prednost 16:14.

U nastavku Budućnost je zaigrala bolje, i sa dvije trojke Petra Popovića došla do 29:21.

Tada su se Peri i Jaka Blažić raspucali sa spoljnjih pozicija i vratili utakmicu u egal.

Na poluvrijeme se pošlo rezultatom 34:33 za Budučnost.

Nakon pauze ista priča. Koš za koš, jača odbrana ali i bolji šut spolja. Na kraju trećeg perioda Budućnost je imala prednost 55:53.

Bila je to jedna od najneizvjesnijih utakmica ove sezone, gdje ni jedna od ekipa nije napravila osjetnu prednost. Na dva minuta do kraja bilo je 69:69.

Na 23 sekunde do kraja Nikola Ivanović je promašio slobodno bacanje, pa je Cedevita imala loptu i vođstvo 72:71.

Revanširao se na drugoj strani Jaka Blažić.

Budućnost je imala loptu na 22 sekunde do kraja i dva poena minusa, kada je Petar Mijović pozvao tajm aut.

Kobs je organizovao loš napad i promašio na kraju. Pravila je Budućnost brzi faul ali je bilo jasno da se uradi nešto više.