KVALIFIKACIJE ZA OI: “Ajkule” pobijedile Grčku, prve u grupi

Published

on

Brguljan postigao dva gola

Vaterpolisti Crne Gore savladali su Grčku 8:4 na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Roterdamu.

Naša selekcija je brzo stigla do 4:0, uz dva gola Petkovića, da bi Grci tek 50 sekundi prije kraja četvrtine postgili prvi gol.

Fudulis je u drugoj četvrtini smanjio na 4:2, ali je Ukropina vratio tri gola prednosti.

U trećoj četvrtini crnogorski tim odbranio se sa tri igrača manje, a Matković je pogodio za 6:2.

Grci su prišli na 6:4 u posljednjoj četvrtini, ali je Brguljan sa dva gola otklonio donio konačni rezultat.

Dvoostruki strijelci za Crnu Goru bili su Draško Brguljan i Marko Petković, dok su po gol postigli Aleksa Ukropina, Aleksandar Ivović, Vladan Spaić i Dušan Matković.

Strijelci za Grčku bili su Dimitrios Skumpakis, Joanis Funtulis, Stilianos Argiropulos i Konstantinos Murikis.

Crna Gora će sjutra u 13 sati igrati sa Gruzijom.

U dosadašnjem dijelu takmičenja porazili i Kanadu 21:7 i Brazil 15:5.