Sport

LIGA ŠAMPIONA: Poraz Jadrana

Vaterpolisti Jadrana poraženi su večeras u Budimpešti od španske Barselonete 12:9, u drugom kolu drugog turnira Lige šampiona.

Ilustracija (Foto: Pixabay) Ilustracija (Foto: Pixabay)
Hercegnovski tim izgubio je juče i od Breše 11:6, na startu nove runde takmičenja.

To je četvrti poraz hercegnovskog tima, koji je u okviru prvog turnira izgubio od Ferencvaroša (11:2) i Dinama iz Tbilisija 11:8.

Upisao je i pobjedu protiv Hanovera (12:11).

Jadran se, iako oslabljen neigranjem Đura Radovića, Dušana Banićevića, Dimitrija Obradovića i Nikole Brkića, suprostavio favorizovanom rivalu i tri četvrtine bio ravnopravan.

Poveo je na startu 1:0 i 2:1, a posljednji put uspio je da izjednači na 4:4, u finišu druge četvrtine.

Barseloneta je početkom posljendje četvrtine stekla tri gola prednosti (9:6 i 10:7) i riješila pitanje pobjednika.

Najefikasniji u španskom timu bio je Alvaro Ortega sa četiri, dok su po gol manje postigli Alberto Munariz i Blai Malarak.

U hercegnovskom timu najbolji je bio Konstantin Averka sa četiri, Marko Petković postigao je tri, a po gol Damjan Vujačić i Luka Murišić.

Jadran u narednom kolu, sjutra u 19 sati, igrati protiv Ferencvaroša.