Rukomet

EVROPSKO PRVENSTVO: Poraz Crne Gore, Danska prejaka

Published

on

Reprezentacija Crne Gore imala je rezultatski priključak u prvih 30 minuta i stajala je dobro na terenu, međutim, u nastavku ništa nije funkcionisalo, pa je poraz bio neminovan.

Povele su naše rukometašice i održavale prednost od jednog gola sve do rezultata 5:5. Tada Danska preuzima vođstvo i održava ga do poluvremena koje je završeno rezultatom 13:11.

during the Women’s EHF EURO 2020 Norway, Denmark, Preliminary Round, Group A, Montenegro vs Denmark, Jyske Bank Arena, Herning Denmark 06.12.2020, Mandatory Credit © Anze Malovrh / kolektiff

Domaće su povele prvi put sa dva gola razlike u 20. minutu, rezultat je bio 8:6, da bi očuvale prednost do odlaska na odmor. U prvom periodu najbolja u našoj selekciji bila je Jovanka Radičević sa četiri gola.

U nastavku meča naš napad nije funkcionisao, postigli smo svega dva pogotka za 20 minuta igre, pa je Danska pošla na plus 11, 24:13.

Naša reprezentacija nije uspjela u ovom periodu da postigne gol čak 16 minuta.

U nastavku Danska je rutinski meč privela kraju za konačnih 28:19.

Odlučujući meč za prolaz u drugu rundu naša selekcija igraće protiv Slovenije u utorak od 18:15h.

Za prolaz našoj selekciji odgovara i neriješen rezultat.