Rukomet

LIGA ŠAMPIONA: Budućnost u strahu 23 minuta, zatim pokazala da može i sa najboljima

Rukometašice Budućnosti poražene su od aktuelnog prvaka Evrope, ekipe Đera 26:21.

Konačan rezulatat je dobar u odnosu na ono kako je meč počeo. Za 23 minuta Budućnost je postigla samo tri gola.

Počelo je 0:5, zatim 1:9, pa 4:13 za Đer, ali od tada Budućnost je pokazala da posjeduje kvalitet, da se mlade rukometašice nameću i da u narednom periodu mogu mnogo.

Uspjele su naše šampionke da smanje do poluvremena na šest golova razlike 14:8.

Drugo poluvrijeme Budućnost je dobila na krilima nevjerovatne Arenhart koja je bila i najbolji pojedinac u taboru domaćih.

Uspijevala je Budućnost da dođe na -3 u nekoliko navrata ali za preokret nije bilo snage. Na kraju Budućnost-Đer 21:26.

U našem timu najbolja je bila Jovanka Radičević sa šest pogodaka, Grbić i Pino su postigli po pet.

Kod Đera, šest golova Minko, pet Kristijansen, po četiri Gorbic i Lukač.

Budućnost je sa klupe vodio dvojac Lazović-Raičević, jer je Bojana Popović pozitivna na koronavirus.