Rukomet

OI: Prvi poraz ,,lavica“ od domaćina

Golmanka Japana Sakura Kametani odbranila je 21 šut (9 zicera) postigla gol i u najvećoj mjeri doprinijela prvom porazu ,,lavica” na Olimpijskim igrama (29:26).

Naše djevojke vodile su do 14. minuta (10:6) i stale – domaće su sa dva brza gola zaprijetile i najavile nešto što je bilo u tom trenutku nerealno.

Japanke su igrale brže, bile spretnije, često i grube (16 minuta sa igrač manje), što im je donijelo ,,plus 1” do odmora. I nastavile su u istom ritmu. Serijom 5:1 u 36. minutu povele su 19:14. Pogađale su lako sa krila, pogađale iz tranzicije i sa sedam metara.

Izabranice Bojane Popović napravile su 11 tehničkih grešaka, promašile 11 zicera i postigle dva gola iz kontre…

Naredni meč je sa Norveškom.

Dvorana ,,Jojogi”. Utakmica odigrana bez prisustva navijača. Sudije: Alpaidze i Berežkina (Risija). Isključenja: Japan 16, Crna Gora 6 minuta. Sedmerci: Japan 7-7, Crna Gora 4-4

JAPAN: Itano, Kametani 1 (21 odbrana), K. Sunami 1, J. Sunami 2, Šiota, Tanabe 4, Ikehara 7, Hara 6 (2), Ohiama 2, Sasaki 2, Nagat, Kondo, Fuji 5 (5), Išitate.

CRNA GORA: Rajčić (tri odbrane), Nenezić, Babović (tri odbrane) Radičević 4 (4), Jauković 3, Pletikosić, Mugoša 2, Klikovac 2, Brnović 6, Ramusović 4, Mehmedović 1, Despotović 1, Grbić 3, Vukčević.