Sport

SAVLADALE IZRAEL: Košarkašice na Evropskom prvenstvu!

Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore šesti put uzastopno igraće na Evropskom prvenstvu.

Crnogorske košarkašice savladale su večeras u Podgorici, u posljednjem kolu B grupe kvalifikacija, savladala Izrael 78:52 (23:9, 15:16, 22:12 i 18:15) i sa tri pobjede i porazom izborila plasman na šampionat.

Crnogorske košarkašice dobile su i prvi međusobni duel (73:66).

Crna Gora je, trojkama Markiše Geling i Božice Mujović, povela na startu 6:0, poslije serije 11:0 bilo je 17:2, a na kraju prve četvrtine 23:9.

Izraelke su sredinom treće četvrtine smanjile na 40:32, ali je domaćin serijom od 12:0 ponovo došao do ubjedljivog vođstva (52:32), koje je uoči posljednjih deset minuta iznosilo i 23 poena (60:37).

Razlika je u posljednjem dijelu meča iznosila i 32 poena (74:42) u 36. minutu.